VIŠE

    Nominacije za Emmy nagrade 2020 iznenadile mnoge!

    5,334FansLike
    6,413FollowersFollow
    46FollowersFollow
    93SubscribersSubscribe

    Emmy nagrade 2020. godine se održavaju unatoč COVID-19 pandemiji. TV produkcija nikako ne odustaje od svojih projekata i donosi publici nove sadržaje što je ranije moguće. Leslie Jones je 28. srpnja objavila nominacije virtualnim putem preko službenih društvenih mreža prestižnih nagrada.  Laverne Cox (Inventing Anna), Josh Gad (Central Park) i Tatiana Maslany (Perry Mason) su joj se pridružili također virtualno. Pobjednike ćemo doznati 20. rujna 2020. godine. Izgleda da se industrija vrlo dobro prilagođava trenutačnoj situaciji. Dodjela nagrada će ove godine biti “virtualan događaj” kojega će Jimmy Kimmel voditi. Cijele nominacije možete pogledati u videu ili pročitati popis u nastavku.

    Najbolja dramska serija
    Better Call Saul
    The Crown
    The Handmaid’s Tale
    Killing Eve
    The Mandalorian
    Ozark
    Stranger Things
    Succession

    Najbolja humoristična serija
    Curb Your Enthusiasm
    Dead to Me
    Insecure
    The Kominsky Method
    The Marvelous Mrs. Maisel
    Schitt’s Creek
    What We Do in the Shadows

    Najbolja limitirana serija
    Little Fires Everywhere
    Mrs. America
    Unbelievable
    Unorthodox
    Watchmen

    Najbolji glavni glumac – drama
    Jason Bateman, Ozark
    Sterling K. Brown, This Is Us
    Steve Carell, The Morning Show
    Brian Cox, Succession
    Billy Porter, Pose
    Jeremy Strong, Succession

    Najbolja glavna glumica – drama
    Jennifer Aniston, The Morning Show
    Olivia Colman, The Crown
    Jodie Comer, Killing Eve
    Laura Linney, Ozark
    Sandra Oh, Killing Eve
    Zendaya, Euphoria

    Najbolji sporedni glumac – drama
    Giancarlo Esposito, Better Call Saul
    Bradley Whitford, The Handmaid’s Tale
    Billy Crudup, The Morning Show
    Nicholas Braun, Succession
    Kieran Culkin, Succession
    Matthew MacFadyen, Succession
    Jeffrey Wright, Westworld

    Najbolja sporedna glumica – drama
    Laura Dern, Big Little Lies
    Meryl Streep, Big Little Lies
    Helena Bonham Carter, The Crown
    Samira Wiley, The Handmaid’s Tale
    Fiona Shaw, Killing Eve
    Julia Garner, Ozark
    Sarah Snook, Succession
    Thandie Newton, Westworld

    Najbolji gostujući glumac – drama
    Andrew Scott, Black Mirror
    Giancarlo Esposito, The Mandalorian
    Martin Short, The Morning Show
    James Cromwell, Succession
    Jason Batemen, The Outsider
    Ron Cephas Jones, This Is Us

    Najbolja gostujuća glumica – drama
    Alexis Bledel, The Handmaid’s Tale
    Cicely Tyson, How to Get Away With Murder
    Laverne Cox, Orange Is the New Black
    Cherry Jones, Succession
    Phylicia Rashad, This Is Us

    Najbolja režija – drama
    The Crown, “Aberfan”
    The Crown, “Cri de Coeur”
    Homeland, “Prisoners of War”
    The Morning Show, “The Interview”
    Ozark, “Fire Pink”
    Ozark, “Su Casa Es Mi Casa”
    Succession, “Hunting”
    Succession, “This Is Not for Tears”

    Najbolji scenarij – drama
    Better Call Saul, “Bad Choice Road”
    Better Call Saul, “Bagman”
    The Crown, “Aberfan”
    Ozark, “All In”
    Ozark, “Boss Fight”
    Ozark, “Fire Pink”
    Succession, “This Is Not for Tears”

    IZVOR: Vox (vox.com)

    Najbolji glavni glumac u humorističnoj seriji
    Anthony Anderson, Black-ish
    Don Cheadle, Black Monday
    Ted Danson, The Good Place
    Michael Douglas, The Kominsky Method
    Eugene Levy, Schitt’s Creek
    Ramy Youssef, Ramy

    Najbolja glavna glumica u humorističnoj seriji
    Christina Applegate, Dead to Me
    Rachel Brosnahan, The Marvelous Mrs. Maisel
    Linda Cardellini, Dead to Me
    Catherine O’Hara, Schitt’s Creek
    Issa Rae, Insecure
    Tracee Ellis Ross, Black-ish

    Najbolji sporedni glumac u humorističnoj seriji
    Andre Braugher, Brooklyn Nine-Nine
    William Jackson Harper, The Good Place
    Alan Arkin, The Kominsky Method
    Tony Shaloub, The Marvelous Mrs. Maisel
    Mahershala Ali, Ramy
    Kenan Thompson, Saturday Night Live
    Dan Levy, Schitt’s Creek

    Najbolja sporedna glumica u humorističnoj seriji
    Betty Gilpin, GLOW
    D’Arcy Carden, The Good Place
    Yvonne Orji, Insecure
    Alex Borstein, The Marvelous Mrs. Maisel
    Marin Hinkle, The Marvelous Mrs. Maisel
    Kate McKinnon, Saturday Night Live
    Cecily Strong, Saturday Night Live
    Annie Murphy, Schitt’s Creek

    Najbolji gostujući glumac u humorističnoj seriji
    Fred Willard, Modern Family
    Luke Kirby, The Marvelous Mrs. Maisel
    Dev Patel, Modern Love
    Adam Driver, Saturday Night Live
    Brad Pitt, Saturday Night Live
    Eddie Murphy, Saturday Night Live

    Najbolji gostujuća glumica u humorističnoj seriji
    Angela Bassett, A Black Lady Sketch Show
    Maya Rudolph, The Good Place
    Wanda Sykes, The Marvelous Mrs. Maisel
    Bette Midler, The Politician
    Maya Rudolph, Saturday Night Live
    Phoebe Waller-Bridge, Saturday Night Live

    Najbolja režija humoristične serije
    The Great, “The Great” (Pilot)
    The Marvelous Mrs. Maisel, “Marvelous Radio”
    Modern Family, “Finale Part 2”
    Ramy, “Miakhalifa.mov”
    Schitt’s Creek, “Happy Ending”
    Will & Grace, “We Love Lucy”

    Najbolji scenarij humoristične serije
    The Good Place, “Whenever You’re Ready”
    The Great “The Great” (Pilot)
    Schitt’s Creek, “Happy Ending”
    Schitt’s Creek “The Presidential Suite”
    What We Do in the Shadows, “Ghosts”
    What We Do in the Shadows, “On the Run”

    Najbolji glavni glumac u limitiranoj seriji
    Jeremy Irons, Watchmen
    Hugh Jackman, Bad Education
    Paul Mescal, Normal People
    Jeremy Pope, Hollywood
    Mark Ruffalo, I Know This Much Is True

    Najbolja glavna glumica u limitiranoj seriji
    Cate Blanchett, Mrs. America
    Shira Haas, Unorthodox
    Regina King, Watchmen
    Octavia Spencer, Self-Made
    Kerry Washington, Little Fires Everywhere

    Najbolji sporedni glumac u limitiranoj seriji
    Dylan McDermott, Hollywood
    Jim Parsons, Hollywood
    Tituss Burgess, Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. The Reverend Yahya Abdul-Mateen II, Watchmen
    Louis Gossett Jr., Watchmen
    Jovan Adepo, Watchmen

    Najbolja sporedna glumica u limitiranoj seriji
    Holland Taylor, Hollywood
    Uzo Aduba, Mrs. America
    Margo Martindale, Mrs. America
    Tracey Ullman, Mrs. America
    Toni Collette, Unbelievable
    Jean Smart, Watchmen

    Najbolja režija za limitiranu seriju, film ili dramski specijal Little Fires Everywhere, “Find a Way”
    Normal People, “Episode 5”
    Unorthodox
    Watchmen, “It’s Summer and We’re Running Out of Ice”
    Watchmen, “Little Fear of Lightning”
    Watchmen, “This Extraordinary Being”

    Najbolji scenarij za limitiranu seriju, film ili dramski specijal Mrs. America, “Shirley”
    Normal People, “Episode 3”
    Unbelievable, “Episode 1”
    Unorthodox, “Part One”
    Watchmen, “This Extraordinary Being”

    Najbolji film za televiziju
    American Son
    Bad Education
    Dolly Parton’s Heartstrings: These Old Bones
    El Camino: A Breaking Bad Movie
    Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. The Reverend

    Najbolja kratka humoristična ili dramska serija
    Better Call Saul Employee Training: Legal Ethics With Kim Wexler
    The Good Place Presents: The Selection
    Most Dangerous Game
    Reno 911!
    Star Trek: Short Treks

    Najbolji glavni glumac u kratkoj humorističnoj ili dramskoj seriji
    Laurence Fishburne, #FreeRayshawn
    Stephan James, #FreeRayshawn
    Christoph Waltz, Most Dangerous Game
    Mamoudou Athie, Oh Jerome, No (Cake)
    Corey Hawkins, Survive

    Najbolja glavna glumica u kratkoj humorističnoj ili dramskoj seriji
    Anna Kendrick, Dummy
    Kaitlin Olson, Flipped
    Jasmine Cephas Jones, #FreeRayshawn
    Rain Valdez, Razor Tongue
    Kerri Kenney-Silver, Reno 911!

    Najbolja kratka nefiktivna ili reality serija
    Between the Scenes – The Daily Show
    Full Frontal With Samantha Bee Presents: Pandemic Video Diaries
    National Geographic Presents Cosmos: Creating Possible Worlds
    Pose: Identity, Family, Community
    RuPaul’s Drag Race Out of the Closet

    Najbolja kratka zabavna emisija
    Beeing at Home with Samantha Bee
    Between Two Ferns With Zach Galifianakas: The Movie, Sorta Uncut Interviews
    Carpool Karaoke: The Series
    Jimmy Kimmel’s Quarantine Minilogues
    The Randy Rainbow Show

    Najbolji animirani program
    Big Mouth
    Bob’s Burgers
    BoJack Horseman
    Rick and Morty
    The Simpsons

    Najbolji natjecateljski program
    The Masked Singer
    Nailed It!
    RuPaul’s Drag Race
    Top Chef
    The Voice

    Najbolji voditelj za reality ili natjecateljsku emisiju
    Amy Poehler and Nick Offerman, Making It
    Nicole Byer, Nailed It!
    Bobby Berk, Karamo Brown, Tan France, Antoni Porowski, and Jonathan Van Ness, Queer Eye
    RuPaul, RuPaul’s Drag Race
    Barbara Corcoran, Mark Cuban, Lori Greiner, Daymond John, Robert Herjavec, and Kevin O’Leary, Shark Tank
    Padma Lakshmi and Tom Colicchio, Top Chef

    Najbolja skriptirana reality emisija
    Antiques Roadshow
    Love Is Blind
    Queer Eye
    Shark Tank
    A Very Brady Renovation

    Najbolja neskriptirana reality emisija
    Amy Schumer Learns to Cook: Lunch Break and Pasta Night
    Cheer
    Kevin Hart: Don’t F**ck This Up
    RuPaul’s Drag Race: Untucked
    We’re Here

    Najbolja režija za reality emisiju
    Cheer, “Daytona”
    LEGO Masters, “Mega City Block”
    Queer Eye, “Disabled But Not Really”
    RuPaul’s Drag Race, “I’m That Bitch”
    Top Chef, “The Jonathan Gold Standard”

    Najbolji zabavni talk show
    The Daily Show With Trevor Noah
    Full Frontal With Samantha Bee
    Jimmy Kimmel Live!
    Last Week Tonight With John Oliver
    The Late Show With Stephen Colbert

    Najbolja zabavna skeč serija
    A Black Lady Sketch Show
    Drunk History
    Saturday Night Live

    Najbolji zabavni specijal (Uživo)
    77th Annual Golden Globe Awards
    Live in Front of a Studio Audience: All in the Family and Good Times
    The Oscars
    Super Bowl LIV Halftime Show Starring Jennifer Lopez and Shakira
    73rd Annual Tony Awards

    Najbolji zabavni specijal (Snimljen)
    Dave Chappelle: Sticks & Stones
    Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize for American Humor
    Hannah Gadsby: Douglas
    Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill
    John Mulaney & the Sack Lunch Bunch
    Tiffany Haddish: Black Mitzvah

    Njbolja režija za zabavnu emisiju
    A Black Lady Sketch Show, “Born at Night, But Not Last Night”
    The Daily Show With Trevor Noah, “Dr. Fauci Answers Trevor’s Questions About the Coronavirus”
    Last Week Tonight With John Oliver, “Episode 629”
    The Late Show With Stephen Colbert, “Live Show; Chris Christie; Nathaniel Rateliff”
    Saturday Night Live “Host: Eddie Murphy”
    Tiffany Haddish Presents: They Ready, “Flame Monroe”

    Najbolji scenarij za zabavnu emisiju
    The Daily Show With Trevor Noah
    Full Frontal With Samantha Bee
    Last Week Tonight With John Oliver
    Late Night With Seth Meyers
    The Late Show With Stephen Colbert 

    Najbolja režija za zabavni specijal
    A Black Lady Sketch Show, “Born at Night, But Not Last Night”
    The Daily Show With Trevor Noah, “Dr. Fauci Answer’s Trevor’s Questions About Coronavirus”
    Last Week Tonight With John Oliver, “Episode 629”
    The Late Show With Stephen Colbert, “Live Show; Chris Christie; Nathaniel Rateliff”
    Saturday Night Live, “Host: Eddie Murphy”
    Tiffany Haddish Presents: They Ready, “Flame Monroe”

    Najbolji scenarij za zabavni specijal
    Dave Chappelle: Sticks & Stones
    Hannah Gadsby: Douglas
    John Mulaney & the Sack Lunch Bunch
    Patton Oswalt: I Love Everything
    Seth Meyers: Lobby Baby

    ČLANCI KOJI VAS MOGU ZANIMATI

    Komentiraj

    Please enter your comment!
    Please enter your name here

    Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.