VIŠE

    SVI POBJEDNICI – Oscars 2021

    5,334FansLike
    6,413FollowersFollow
    46FollowersFollow
    317SubscribersSubscribe

    Održala se najveća Hollywood večer, počastivši najbolju filmsku industriju u posljednjih 12 mjeseci, a mi vam donosimo cijeli popis dobitnika 93. nagrade Oskara.

    NAJBOLJA SLIKA


    • POBJEDNIK: Nomadland
    • The Father
    • Judas and the Black Messiah
    • Mank
    • Minari
    • Promising Young Woman
    • Sound of Metal
    • The Trial of the Chicago 7

    NAJBOLJA GLUMICA


    • POBJEDNICA: Frances McDormand – Nomadland
    • Viola Davis – Ma Rainey’s Black Bottom
    • Andra Day – The United States vs Billie Holiday
    • Vanessa Kirby – Pieces of a Woman
    • Carey Mulligan – Promising Young Woman

    NAJBOLJI GLUMAC


    • POBJEDNIK: Anthony Hopkins – The Father
    • Riz Ahmed – Sound of Metal
    • Chadwick Boseman – Ma Rainey’s Black Bottom
    • Gary Oldman – Mank
    • Steven Yeun – Minari

    NAJBOLJA SPOREDNA GLUMICA


    • POBJEDNICA: Yuh-Jung Youn – Minari
    • Maria Bakalova – Borat Subsequent Moviefilm
    • Glenn Close – Hillbilly Elegy
    • Olivia Colman – The Father
    • Amanda Seyfried – Mank

    NAJBOLJI SPOREDNI GLUMAC


    • POBJEDNIK: Daniel Kaluuya – Judas and the Black Messiah
    • Sacha Baron Cohen – The Trial of the Chicago 7
    • Leslie Odom Jr – One Night in Miami
    • Paul Raci – Sound of Metal
    • Lakeith Stanfield – Judas and the Black Messiah

    NAJBOLJI REDATELJ


    • POBJEDNICA: Nomadland – Chloé Zhao
    • Another Round – Thomas Vinterberg
    • Mank – David Fincher
    • Minari – Lee Isaac Chung
    • Promising Young Woman – Emerald Fennell

    NAJBOLJI ORIGINALNI SCENARIJ


    • POBJEDNIK: Promising Young Woman – Emerald Fennell
    • Judas and the Black Messiah – Will Berson, Shaka King, Will Berson, Kenny Lucas and Keith Lucas
    • Minari – Lee Isaac Chung
    • Sound of Metal – Darius Marder, Abraham Marder, Derek Cianfrance
    • The Trial of the Chicago 7 – Aaron Sorkin

    NAJBOLJI PRILAGOĐENI SCENARIJ


    • POBJEDNIK: The Father – Christopher Hampton, Florian Zeller
    • Borat Subsequent Moviefilm – Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Dan Swimer, Peter Baynham, Erica Rivinoja, Dan Mazer, Jena Friedman and Lee Kern
    • Nomadland – Chloé Zhao
    • One Night in Miami – Kemp Powers
    • The White Tiger – Ramin Bahrani

    NAJBOLJI ANIMIRANI FILM


    • POBJEDNIK: Soul
    • Onward
    • Over the Moon
    • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon
    • Wolfwalkers

    NAJBOLJI DOKUMENTARNI FILM


    • POBJEDNIK: My Octopus Teacher – Pippa Ehrlich, James Reed and Craig Foster
    • Collective – Alexander Nanau and Bianca Oana
    • Crip Camp – Nicole Newnham, Jim LeBrecht and Sara Bolder
    • The Mole Agent – Maite Alberdi and Marcela Santibáñez
    • Time – Garrett Bradley, Lauren Domino and Kellen Quinn

    NAJBOLJI INTERNACIONALNI FILM


    • POBJEDNIK: Another Round (Denmark)
    • Better Days (Hong Kong)
    • Collective (Romania)
    • The Man Who Sold His Skin (Tunisia)
    • Quo Vadis, Aida? (Bosnia and Herzegovina)

    NAJBOLJA ORIGINALNA MUZIKA


    • POBJEDNIK: Fight For You – Judas and the Black Messiah (H.E.R., Dernst Emile II and Tiara Thomas)
    • Hear my Voice – The Trial of the Chicago 7 (Daniel Pemberton and Celeste Waite)
    • Husavik – Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga (Savan Kotecha, Fat Max Gsus and Rickard Göransson)
    • Io Si (Seen) – The Life Ahead [La Vita Davanti a Se] (Diane Warren and Laura Pausini)
    • Speak Now – One Night in Miami… (Leslie Odom, Jr and Sam Ashworth)

    NAJBOLJA KINEMATOGRAFIJA


    • POBJEDNIK: Mank – Erik Messerschmidt
    • Judas and the Black Messiah – Sean Bobbitt
    • News of the World – Dariusz Wolski
    • Nomadland – Joshua James Richards
    • The Trial of the Chicago 7 – Phedon Papamichael

    NAJBOLJI VIZUALNI EFEKTI


    • POBJEDNIK: Tenet – Andrew Jackson, David Lee, Andrew Lockley and Scott Fisher
    • Love and Monsters – Matt Sloan, Genevieve Camilleri, Matt Everitt and Brian Cox
    • The Midnight Sky – Matthew Kasmir, Christopher Lawrence, Max Solomon and David Watkins
    • Mulan – Sean Faden, Anders Langlands, Seth Maury and Steve Ingram
    • The One and Only Ivan – Santiago Colomo Martinez, Nick Davis, Greg Fisher

    NAJBOLJI MONTIRANI FILM


    • POBJEDNIK: Sound of Metal – Mikkel EG Nielsen
    • The Father – Yorgos Lamprinos
    • Nomadland – Chloé Zhao
    • Promising Young Woman – Frédéric Thoraval
    • The Trial of the Chicago 7 – Alan Baumgarten

    NAJBOLJA KOSTIMOGRAFIJA


    • POBJEDNIK: Ma Rainey’s Black Bottom – Ann Roth
    • Emma – Alexandra Byrne
    • Mank – Trish Summerville
    • Mulan – Bina Daigeler
    • Pinocchio – Massimo Cantini Parrini

    NAJBOLJI ZVUK


    • POBJEDNIK: Sound of Metal – Nicolas Becker, Jaime Baksht, Michelle Couttolenc, Carlos Cortés and Phillip Bladh
    • Greyhound – Warren Shaw, Michael Minkler, Beau Borders and David Wyman
    • Mank – Ren Klyce, Jeremy Molod, David Parker, Nathan Nance and Drew Kunin
    • News of the World – Oliver Tarney, Mike Prestwood Smith, William Miller and John Pritchett
    • Soul – Ren Klyce, Coya Elliott and David Parker

    NAJBOLJI PRODUKCIJSKI DIZAJN


    • POBJEDNIK: Mank – Donald Graham Burt and Jan Pascale
    • The Father – Peter Francis and Cathy Featherstone
    • Ma Rainey’s Black Bottom – Mark Ricker, Karen O’Hara and Diana Stoughton
    • News of the World – David Crank and Elizabeth Keenan
    • Tenet – Nathan Crowley and Kathy Lucas

    NAJBOLJA ŠMINKA I FRIZURA


    • POBJEDNIK: Ma Rainey’s Black Bottom – Sergio Lopez-Rivera, Mia Neal and Jamika Wilson
    • Emma – Marese Langan, Laura Allen and Claudia Stolze
    • Hillbilly Elegy – Eryn Krueger Mekash, Matthew Mungle and Patricia Dehaney
    • Mank – Gigi Williams, Kimberley Spiteri and Colleen LaBaff
    • Pinocchio – Mark Coulier, Dalia Colli and Francesco Pegoretti

    NAJBOLJI ANIMIRANI KRATKI FILM


    • POBJEDNIK: If Anything Happens I Love You – Will McCormack and Michael Govier
    • Burrow – Madeline Sharafian and Michael Capbarat
    • Genius Loci – Adrien Mérigeau and Amaury Ovise
    • Opera – Erick Oh
    • Yes-People – Gísli Darri Halldórsson and Arnar Gunnarsson

    NAJBOLJI DOKUMENTARNI KRATKI FILM


    • POBJEDNIK: Colette – Anthony Giacchino and Alice Doyard
    • A Concerto is a Conversation – Ben Proudfoot and Kris Bowers
    • Do Not Split – Anders Hammer and Charlotte Cook
    • Hunger Ward – Skye Fitzgerald and Michael Scheuerman
    • A Love Song for Latasha – Sophia Nahli Allison and Janice Duncan

    PRIDRUŽITE SE TEHIX DISCORDU

    Avatar
    Gabriel Huđanhttps://www.tehix.hr
    CEO & Founder Tehix Adria grupe. Ljubitelj starih igrica, svih filmskih žanrova i kriminalističkih serija.
    Subscribe
    Notify of
    guest

    Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

    0 Comments
    Inline Feedbacks
    View all comments